Vágná rá mindenki, hogy "NEM, borzasztó volt!" Talán igazuk is lehet, sőt igazuk van, hiszen a Vörös Ördögök csak az 5.-ek lettek és Európa Ligára készülhetnek így, ami a lecsúszó, nagycsapatok rémálma.
A Premier League-ben otthon összesen 19 meccset játszottak. Ebből 12-őt nyertek meg, 5 döntetlen és 2
vereség mellett. Ez nem is rossz mutató, sőt egészen jó. Két vereség hazai pályán a Norwich és a Southampton ellen volt. Meglepő, hogy nem a nagy csapatok fricskázták meg otthon a MU-
t, hanem egy kieső és egy erős középcsapat. Az 5 döntetlen a Newcastle, a Manchester City, a West Ham, a Chelsea és a Leicester ellen jött össze. Na, most ebből a Newcastle ellenit illet volna megnyerni és mondjuk leikszelni a WHU-val. Ha ez így történt volna, akkor +4 pontjuk lenne, tehát 70, amivel már a Bl-ért mehetnének. Nem sokon múlott tehát és ez még csak a hazai pályán nyújtott teljesítmény volt. Nézzük idegenben!
Ugyan annyi 19 meccs, csak hát vendégként már csak 7 győzelem,
majdnem a fele a hazai pályán hozott győzelmeknek, 4 vereség (ami még kevesebb is mint az Old Traffordon), de nagyon sok döntetlen. 8 döntetlen rengeteg, ezzel ment el sok, hogy vendégként kis túlzással (jó, sok túlzással
) majdnem minden meccsükön ikszeltek. Ez azért nem túlságosan jó.
A BL-ben egy nem túlságosan erős csoportba kerültek. Jó, ott volt a Wolfsburg, akik tavaly remekeltek, idén a bajnokságban enyhén szólva nem ment nekik. Az első meccsen vereség a PSV-től, akiket később az Atléti ejtett ki. A második meccsen sikerült elverni a Wolfsburgot 2-1-re. Ekkor még bizakodhattak. Azonban jött egy iksz a gyengécske CSKA-val, itt már kezdett megpecsételődni a csapat sorsa. Az utolsó két meccsen előbb egy 0-0 a PSV-vel, majd egy Wolfsburg elleni 3-2-es vereség azt jelentette, hogy szégyenszemre nem juthatnak tovább a csoportból. Jöhetett az Európa Liga, amit van Gaalék a hátuk közepére sem kívántak. Ez meg is látszódott, hiszen az FC Midtjylland ellen is sikerült kikapni 2-1-re. A második meccsen jött a csoda Marcus Rashford személyében. Kétszer is betalált a dánok kapujába és 5-1-gyel mehettek tovább. De a sors a Liverpool útjába állította őket. Most már tudjuk, hogy a Liverpool meg sem állt a döntőig, így utólag nem volt meglepő a kiesés.
Az FA Kupában végig meneteltek Rooneyék. Könnyedén túljutottak az alsóbb osztálybeli Sheffiled United, Derby Country, Shrewsbury Town hármason. Ez után következett a West Ham nehezen való legyűrése. Majd az Everton legyőzésével jutottak be a Wembleyben rendeződő fináléba. Itt a rendes játékidőben 1-1 volt, először Puncheon talált be, majd erre a mérkőzés vége felé Mata válaszolt egy Wardon megpattanó lövéssel. A hős most egy másik fiatal volt, ezúttal Lingard sistergős lövésével nyerte meg.
Összességében nem zárt jó szezont a MU, de legalább nyertek valamit, ami azért örömmel töltheti el a csapat szurkolóit.
Az is örömmel töltheti el a drukkereket, hogy számos fiatal nyújtott nagyon, de nagyon biztató, jó teljesítményt. Nézzük meg kik voltak a meglepetésemberek:
A védelemben Cameron Borthwick-Jackson játéka volt a meglepetés. A 14.-26. forduló között játszott, a szezon közepe felé. Eléggé meggyőző volt mind a támadásokban mind a védekezésekben. Látszódott a játékán, hogy nagy az összhang, jól megérti a társait. A Stoke ellen még gólpasszt is adott. Sajnálatos módon, azonban megsérült így a rehabilitációját követően már nem tudott visszakerülni a csapatba csak az utolsó meccsre. Gyors elfutásaival, beadásaival rémisztgette az ellenfeleket, nagyrészt Shaw sajnálatos sérülése miatt. Meglátjuk a következő szezonban kap-e lehetőséget a fiatal angol.
A védekező részlegből még Varela játéka volt számomra meglepő. Ő volt még David Moyes első igazolása és sokáig kellett várnia, amíg játéklehetőséget kaphatott. Olyan jó teljesítményt nyújtott, hogy az Uruguayi válogatottba is behívót kapott és ott lehet az idei Copa Americán. A Premier League-ben csak 4 alkalommal játszott, de akkor nagyon meggyőzően. Az Európa Ligában viszont sok lehetőséget kapott, majdnem az összes meccsen játszott. Bátran húzódott előre a támadásokkal, de a befejezésein van még mit csiszolni.
A középpályáról idény Jesse Lingard volt az, aki fiatal kora ellenére kiemelkedett. Gyakorlatilag ő nyerte meg az FA Kupát a Unitednek és az egész idényben mondhatjuk, hogy sziporkázott. Jó sok lehetőséget kapott idény, mindent összeadva 41 meccs van a háta mögött, ezeken 7 gól és 4 gólpassz a mérlege. Sok meccs van ebben a szezonban a lábában és élt is a lehetőséggel, kíváncsi vagyok jövőre mit fog produkálni az angol.
A támadóknál a legeslegnagyobb név aki szinte a semmiből jött az Marcus Rashford. A csapat sajátnevelése idény 11 meccsen kapott bizalmat és 5 találatot termelt, ami elképesztően jó. Az Európa Ligában robbant be, majd az Arsenal ellen is nagyon emlékezetest nyújtott. Olyan jól szerepelt ebben az évadban, hogy utazni fog nagy valószínűséggel Franciaországba is. Nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy ott mit fog nyújtani, bár szerintem Kane és Vardy mellett csak elvétve, maximum csereként, de így is nagy szó 18 évesen ott lenni az Eb-n.
Nektek mi a véleményetek a Manchester United idei szezonjáról?